Portarul Fejer la lotul Under 19

Articol postat in 03.04.2014

Portarul formației ASA Tîrgu-Mureș, Fejer Csongor a fost convocat la lotul național Under 19 al României pentru jocurile amicale cu Israel, din 8 și 10 aprilie, de la Mogoșoaia. După evoluțiile foarte bune din turul campionatului, în Liga a III-a, la FC Zagon și debutul în Liga a II-a în tricoul roș-albastru, în partida de sâmbăta trecută cu CS Mioveni, Fejer mai face un pas în carieră.

Selecționerul reprezentativei Under 19 a României, Ștefan Iovan, a convocat următorii jucători:

Portari: Fejer Csongor (ASA Tîrgu-Mures), Daniel Anca (Olimpia Satu Mare)

Fundași: Gabriel Burcă (CFR Cluj), Cosmin Achim (CS Voluntari), Cristian Bocșan (Poli Timișoara), Denis Dumitrescu (FC Râmnicu-Vâlcea), Carlos Coc (U Cluj)

Mijlocași: Marian Popescu (U Cluj), Ionuț Șerban (Dinamo București), Robert Boboc (U Cluj), Ionuț Mitriță (Viitorul), Ionuț Vână (Viitorul), Alexandru Tudorie (Oțelul)

Atacanți: Alexandru Păun (CFR Cluj), Cristian Bărbuț (Poli Timișoara), Doru Popadiuc (Ceahlăul), Dorin Rotariu (Dinamo București), Alexandru Târnovan (Steaua București), Andrei Cerlincă (Rapid CFR Suceava).

Cele două jocurile amicale cu Israel sunt programate marți, 8 aprilie, ora 17:00, și joi, 10 aprilie, ora 14:00, ambele la Mogoșoaia. Selecționata Under 19 va lua parte în luna iunie la Turul de Elită pentru Campionatul European. Partidele din grupa în care se mai regăsesc Austria, Rusia și Norvegia se vor disputa în România, la Buftea și la Mogoșoaia.

Galerie foto

Urmatorul meci

  • ASA Tirgu Mures
    0 - 2
    CSMS Iasi
    ASA Tirgu Mures
    -
    CSMS Iasi

    16.07.2014 / Ora: 21:00
    CUPA LIGII-ADEPLAST/STADION TRANS-SIL

    - cronica meciului -
  • ASA Tirgu Mures
    0 - 0
    U Cluj-Napoca
    ASA Tirgu Mures
    -
    U Cluj-Napoca

    26.07.2014 / Ora: 18:30
    Stadion Trans-SIL

    - cronica meciului -
  • Ceahlăul Pt. Neamț
    1 - 4
    ASA Tirgu Mures
    Ceahlăul Pt. Neamț
    -
    ASA Tirgu Mures

    01.08.2014 / Ora: 18:30
    STADION CEAHLĂUL/PT.NEAMȚ

    - cronica meciului -
  • Dinamo București
    1 - 1
    ASA Tirgu Mures
    Dinamo București
    -
    ASA Tirgu Mures

    09.08.2014 / Ora: 21:00
    STADION DINAMO - ȘTEFAN CEL MARE

    - cronica meciului -
  • ASA Tirgu Mures
    2 - 0
    Concordia Chiajna
    ASA Tirgu Mures
    -
    Concordia Chiajna

    17.08.2014 / Ora: 17:00
    STADION TRANS-SIL

    - cronica meciului -
  • FC Brașov
    -
    ASA Tirgu Mures
    FC Brașov
    -
    ASA Tirgu Mures

    22.08.2014 / Ora: 18:30
    STADION TINERETULUI

  • ASA Tirgu Mures
    -
    FC Botoșani
    ASA Tirgu Mures
    -
    FC Botoșani

    31.08.2014 / Ora: 17:00
    STADION TRANS-SIL

  • CSMS Iasi
    -
    ASA Tirgu Mures
    CSMS Iasi
    -
    ASA Tirgu Mures

    13.09.2014 / Ora: 00:00

  • ASA Tirgu Mures
    -
    Rapid București
    ASA Tirgu Mures
    -
    Rapid București

    20.09.2014 / Ora: 00:00
    STADION TRANS-SIL

  • CSU Craiova
    -
    ASA Tirgu Mures
    CSU Craiova
    -
    ASA Tirgu Mures

    27.09.2014 / Ora: 00:00
    STADION ION OBLEMENCO/CRAIOVA

  • ASA Tirgu Mures
    -
    CFR Cluj
    ASA Tirgu Mures
    -
    CFR Cluj

    04.10.2014 / Ora: 00:00
    STADION TRANS-SIL

  • Etapa 1

    Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 0 - 2
    CSU Craiova - Pandurii Tg. Jiu 1 - 1
    ASA Tirgu-Mures - U Cluj-Napoca 0 - 0
    Rapid București - Steaua București 1 - 3
    FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș 0 - 3
    CFR Cluj - Ceahlăul Pt. Neamț 4 - 0
    FC Brașov - Petrolul Ploiești 0 - 1
    CSMS Iași - Viitorul Constanța 0 - 0
    Dinamo București - Oțelul Galați 4 - 0
  • Etapa 2

    Ceahlăul Pt. Neamț - ASA Tirgu-Mures 1 - 4
    Viitorul Constanța - Rapid București 1 - 2
    Oțelul Galați - Concordia Chiajna 1 - 2
    Steaua București - CSU Craiova 3 - 1
    Petrolul Ploiești - FC Botoșani 4 - 1
    Astra Giurgiu - FC Brașov 5 - 0
    Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj 0 - 0
    Gaz Metan Mediaș - CSMS Iași 0 - 0
    U Cluj-Napoca - Dinamo București 2 - 3
  • Etapa 3

    CSU Craiova - Viitorul Constanța 2 - 2
    Rapid București - Gaz Metan Mediaș 1 - 1
    Pandurii Tg. Jiu - Ceahlăul Pt. Neamț 0 - 1
    Dinamo București - ASA Tirgu-Mures 1 - 1
    FC Botoșani - Astra Giurgiu 1 - 0
    CSMS Iași - Petrolul Ploiești 1 - 5
    CFR Cluj - Steaua București 0 - 1
    Concordia Chiajna - U Cluj-Napoca 0 - 2
    FC Brașov - Oțelul Galați 1 - 1
  • Etapa 4

    Gaz Metan Mediaș - CSU Craiova 1 - 0
    Steaua București - Pandurii Tg. Jiu 6 - 0
    Astra Giurgiu - CSMS Iași 2 - 1
    Petrolul Ploiești - Rapid București 0 - 0
    ASA Tirgu-Mures - Concordia Chiajna 2 - 0
    Oțelul Galați - FC Botoșani 0 - 1
    Ceahlăul Pt. Neamț - Dinamo București 1 - 1
    U Cluj-Napoca - FC Brașov 1 - 1
    Viitorul Constanța - CFR Cluj 0 - 2
  • Etapa 5

    FC Brașov - ASA Tirgu-Mures
    Concordia Chiajna - Dinamo București
    Pandurii Tg. Jiu - Viitorul Constanța
    Steaua București - Ceahlăul Pt. Neamț
    FC Botoșani - U Cluj-Napoca
    Rapid București - Astra Giurgiu
    CSU Craiova - Petrolul Ploiești
    CSMS Iași - Oțelul Galați
    CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș
  • Etapa 6

    Gaz Metan Mediaș - Pandurii Tg. Jiu
    Ceahlăul Pt. Neamț - Concordia Chiajna
    Dinamo București - FC Brașov
    Viitorul Constanța - Steaua București
    ASA Tirgu-Mures - FC Botoșani
    Astra Giurgiu - CSU Craiova
    Petrolul Ploiești - CFR Cluj
    Oțelul Galați - Rapid București
    U Cluj-Napoca - CSMS Iași
  • Etapa 7

    CFR Cluj - Astra Giurgiu
    Viitorul Constanța - Ceahlăul Pt. Neamț
    Pandurii Tg. Jiu - Petrolul Ploiești
    Steaua București - Gaz Metan Mediaș
    CSMS Iași - ASA Tirgu-Mures
    FC Botoșani - Dinamo București
    FC Brașov - Concordia Chiajna
    CSU Craiova - Oțelul Galați
    Rapid București - U Cluj-Napoca
  • Etapa 8

    Concordia Chiajna - FC Botoșani
    Gaz Metan Mediaș - Viitorul Constanța
    Petrolul Ploiești - Steaua București
    Oțelul Galați - CFR Cluj
    Astra Giurgiu - Pandurii Tg. Jiu
    U Cluj-Napoca - CSU Craiova
    Ceahlăul Pt. Neamț - FC Brașov
    Dinamo București - CSMS Iași
    ASA Tirgu-Mures - Rapid București
  • Etapa 9

    Gaz Metan Mediaș - Ceahlăul Pt. Neamț
    Viitorul Constanța - Petrolul Ploiești
    Pandurii Tg. Jiu - Oțelul Galați
    Steaua București - Astra Giurgiu
    CSMS Iași - Concordia Chiajna
    FC Botoșani - FC Brașov
    CFR Cluj - U Cluj-Napoca
    CSU Craiova - ASA Tirgu-Mures
    Rapid București - Dinamo București
  • Etapa 10

    Petrolul Ploiești - Gaz Metan Mediaș
    Oțelul Galați - Steaua București
    Astra Giurgiu - Viitorul Constanța
    U Cluj-Napoca - Pandurii Tg. Jiu
    Ceahlăul Pt. Neamț - FC Botoșani
    FC Brașov - CSMS Iași
    Dinamo București - CSU Craiova
    Concordia Chiajna - Rapid București
    ASA Tirgu-Mures - CFR Cluj

Clasament Liga 1

Loc Echipa Puncte
1. Steaua București 12
2. Petrolul Ploiești 10
3. Astra Giurgiu 9
4. ASA Tirgu-Mures 8
5. Dinamo București 8
6. Gaz Metan Mediaș 8
7. CFR Cluj 7
8. FC Botoșani 6
9. Rapid București 5
10. U Cluj-Napoca 5
11. Ceahlăul Pt. Neamț 4
12. Concordia Chiajna 3
13. CSMS Iași 2
14. CSU Craiova 2
15. FC Brașov 2
16. Pandurii Tg. Jiu 2
17. Viitorul Constanța 2
18. Oțelul Galați 1
clasament detaliat